Zostań wolontariuszem w Centrum Dialogu Obywatelskiego

W imieniu Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola (CDO) zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych, którzy zechcieliby zostać wolontariuszami współpracującymi z Centrum w oparciu o porozumienie wolontariackie.

Oferta skierowana jest szczególnie do studentów, którzy szukają ciekawych możliwości zdobycia praktycznych umiejętności przydatnych w rozwoju zawodowym.

Zakres działania Centrum Dialogu Obywatelskiego daje wolontariuszom możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem administracji samorządowej oraz zebrania doświadczeń współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Zadania, do których zapraszamy:

– kampanie informacyjne podejmowane przez wydział np. „OPP na 101%”

– wydarzenia plenerowe organizowane na rzecz mieszkańców Opola i organizacji pozarządowych – piknik rodzinny nad Odrą, święto lata, festiwal dzielnic

– konsultacje społeczne – obecnie rozpoczęliśmy akcję informacyjna dotyczącą konsultacji w temacie powstania nowych dzielnic w Opolu.

– Budżet Obywatelski – działania promocyjne

Osoby zainteresowane współpracą z CDO prosimy o kontakt z panią dr Iwoną Sobieraj.