Instytut Socjologii UO oraz Towarzystwo „Polonia – Kresy” serdecznie zapraszają na debatę „Media dla młodych”, która odbędzie się w czwartek, 20 października br., o godzinie 11.00 w auli Collegium Civitas, ul. Katowicka 89 w Opolu.

Debata odbywa się w ramach „FORUM MEDIÓW POLONIJNYCH dla Opola”, w którym biorą udział przedstawiciele mediów polonijnych z ośmiu krajów: Belgii, Białorusi, Czech, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy, przedstawiciele mediów studenckich (Gazeta Studencka, TV SETA, Radio Sygnały) oraz badacze Polonii i mediów polonijnych prof. dr hab Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prof. UO dr hab. Anna Śliz, dr Adam Drosik. Moderatorami debaty będą studenci z Koła Socjologów: Laura Cybulska i Marcin Deutschmann.

Celem spotkania jest dyskusja o tym, jakich mediów potrzebuje dziś młodzież, także młodzież polonijna za granicą. Czy w dobie globalizacji i rozwoju Internetu – tradycyjne media są wciąż potrzebne? Czego od mediów oczekują młodzi i jak redakcje odpowiadają na te potrzeby? Jak przekształcają się współczesne media i jakie role pełnią wobec młodzieży w kraju i zagranicą?

Szczegółowe informacje.

Zapraszamy!!!