W środę, 16. marca 2016 roku grupa ponad 150 uczniów z Wieluńskiego gimnazjum i liceum odwiedziło Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, żeby popracować z innością na warsztatach międzykulturowych zorganizowanych przez organizację Hello! i naszych zagranicznych studentów.

Rozpoczęliśmy od krótkiej ankiety, która posłuży jako materiał badawczy, żeby zrozumieć postawy uczniów. Następnie przeszliśmy do pracy grupowej, gdzie nasi Belgijscy, Niemieccy, Czarnogórscy, Ukraińscy, Hiszpańscy, Pakistańscy, Afgańscy, Tajwańscy, Greccy i Tureccy studenci przedstawili swoje kraje i rozmawiali z uczniami o pojawiających się stereotypach. Zakończyliśmy krótką dyskusją.

Od nowego roku akademickiego ruszamy z rekrutacją na magisterskie studia Intercultural Communication i mamy nadzieję na jeszcze więcej dyskusji takich jak dzisiaj w Instytucie Socjologii.

Galeria zdjęć: Intercultural Workshops / Warsztaty międzykulturowe

W mediach lokalnych o tym wydarzeniu: