Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski

Adres

Instytut Socjologii
Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole
tel. +48 77 452 74 80, (z sieci UO: 74 80)
E-mail: socjologia@uni.opole.pl
www.socjologia.uni.opole.pl


Godziny pracy sekretariatu
:
poniedziałek – piątek, 8:30 – 15:00

 

 

Jak dotrzeć?

Samochodem i pieszo – proszę skorzystać z mapy żeby wyznaczyć odpowiednią trasę.

Autobusem lub pociągiem – Opole jest ruchliwym węzłem komunikacyjnym, informacje o połączeniach autobusowych można znaleźć na stronie opolskiego PKS, połączeń ze stacją Opole Główne można wyszukać na stronie PKP. Droga z dworca autobusowego jest podobna jak ta, ze stacji kolejowej. Zamiast kilkunastominutowego spaceru można wybrać podróż opolską komunikacją miejską, Autobus linii 11 odjeżdża z przystanku przy ul. Reymonta nieopodal dworców. Należy wysiąść na następnym przystanku i podejść kilkaset metrów do miasteczka akademickiego Uniwersytetu Opolskiego, a tam odnaleźć Collegium Civitas. Z każdego miejsca w Opolu można oczywiście dojechać do Instytutu Socjologii taksówką, podróż z dworca to wydatek rzędu kilkunastu złotych.

Rowerem – instytut nie jest podłączony do rozwijającej się sieci ścieżek rowerowych, jednak Opole jest miastem o dość spokojnym ruchu ulicznym, a przy Collegium Civitas są stojaki na rowery. Polecamy dojazd do miasteczka akademickiego od strony ulicy Katowickiej lub Grunwaldzkiej, ze względu na skarpę i schody od strony ulicy Czaplaka.

Samolotem – lotniska we Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie są świetnie połączone z Opolem i podróż stamtąd to godzina-dwie jazdy autostradą.

Kontakt

5 + 9 =